Mastná pleť s vyrážkami


Exfoliace (olupování) pleti- chemický peeling

Pro problém mastné pokožky s akné anebo s vyrážkami je jedno z nejlepších a nejtrvalejších řešení chemický peeling aplikací ovocných kyselin. Doporučujeme ho těm, kteří trpí těmito příznaky a vyzkoušeli téměř všechno, aby se zbavili těchto řušivých příznaků. Olupováním se matný, suchý a zapouzdřelý povrch kůže oddělí, takže se k pokožce může opět dostat opět vzduch, co má za následek vyčištění a normalizaci činnosti mazových žláz. Takto osvěžený povrch pokožky je už schopný přijmout speciální krémy, které ji regenerují a chrání před opětovným vznikem problémů.

Peeling je v podstatě chemický proces, který stimuluje pálení pokožky, takže se pokožka znovu regeneruje. Exfoliační kyseliny způsobují, že poškozená, odumřelá horní vrstva pokožky se oloupe, takže na čerstvý, obnovený povrch kůže se lehce dodají účinné složky, které dokážou zvládnout jádro problémů ( vrásky, pigmentové skvrny, akné atd.)

Existuje několik druhů exfoliačních činidel, po kterých následuje olupování různé intenzity. Po aplikaci exfoliátorů s ovocnými kyselinami (AHA) nenastane zjevné olupování, doporučujeme je mladším lidem anebo na začínající příznaky.
Exfoliátory s kyselinou trichloroctovou (TCA) způsobují dobře definovatelnou exfoliaci, ale výsledek je dlouhodobý. Vhodnou léčbu však určuje lékař podle stavu pacienta.

Je důležité také vědět, že léčba exfoliací nebude stát za nic, pokud pacient po ošetření nebude používat krémy a přípravky, které mají úlohu, aby zabránili opětovnému vniku problému.
Navíc je nová pokožka po ošetření oslabená vůči světelnému poškození, proto našim pacientům doporučujeme přípravky s vysokým ochranným faktorem proti slunečnímu záření.
Peeling je série ošetření, které se mohou vykonávat na tváři každý týden, a na těle - kvůli pomalejší regeneraci- každý druhý týden. Počet ošetření je podle druhu účinné kyseliny 4 anebo 6 až 10 krát, na tom se dohodne pacient se svým lékařem v závislosti od léčby.

Derma-roller (váleček)

Kosmetický derma váleček používaný v mezoterapii je schopný sám fyzicky ovlivňovat povrch pokožky. Má příznivý vliv na vyvážení, zlepšení jizev po akné a na vyhlazení pokožky, přičemž v hlubších vrstvách spouští produkci kolagenu. Může byť použitý s kyselinou, s biorevitalizačním léčivým koktejlem, anebo samostatně. Prémiový derma-roller společnosti Aesthetic Dermal (zobrazený na obrázku) obsahuje 600 jehel,co zvyšuje jeho účinnost a díky vyššímu počtu jehliček poskytuje lepší snesitelnost a větší komfort.

Keresés