Z hlediska ošetření rozlišujeme pigmentové skvrny různé velikosti a povahy. Na základě toho ošetřující lékař rozhodne, které ošetření doporučí. Jedná se o lékaři vykonávané exfoliační procedury anebo mezoterapii, které nabízejí vynikající příležitost pro ty, kteří chtějí najít účinnou metodu ošetření na svoji problematickou pokožku anebo rušivé skvrny.

Exfoliace (olupování) pleti - chemický peeling

Při kyselinovém ošetření aplikovaném na pokožku s pigmentovými problémy lékař chemickou metodou pootvírá otupený, uzavřený , zabarvený povrch pokožky, čím následuje olupování pokožky, čím ošetřovaná oblast dosáhne jednotnou barvu. Následně, krém předepsaný na domácí použití dokáže zabránit další pigmentaci.

Peeling je v podstatě chemický proces, který stimuluje pálení pokožky, takže se pokožka znova regeneruje. Exfoliační kyseliny způsobují, že poškozená, odumřelá horní vrstva pokožky se oloupe, takže na čerstvý obnovený povrch kůže se lehce dodají účinné složky, které dokážou zvládnout jádro problému (vrásky, pigmentové skvrny, akné, atd.)

Existuje několik druhů exfoliačních činidel, po kterých následuje olupování různé intenzity. Po aplikaci exfoliátorů s ovocnými kyselinami (AHA) nenastane zjevné olupování, doporučujeme je mladším lidem anebo na začínající příznaky.
Exfoliátory s kyselinou trichloroctovou (TCA) způsobují dobře definovatelnou exfoliaci, ale výsledek je dlouhodobý. Vhodnou léčbu však určuje lékař podle stavu pacienta.

Je důležité také vědět, že léčba exfoliací nebude stát za nic, pokud pacient po ošetření nebude používat krémy a přípravky, které mají úlohu, aby zabránili opětovnému vniku problému.
Navíc je nová pokožka po ošetření oslabená vůči světelnému poškození, proto našim pacientům doporučujeme přípravky s vysokým ochranným faktorem proti slunečnímu záření.
Peeling je série ošetření, které se mohou vykonávat na tváři každý týden, a na těle - kvůli pomalejší regeneraci- každý druhý týden. Počet ošetření je podle druhu účinné kyseliny 4 anebo 6 až 10 krát, na tom se dohodne pacient se svým lékařem v závislosti od léčby.

Mezoterapie

Prostřednictvím mezoterapie dokážeme dostat do hlubších vrstev kůže účinné látky na aktivní depigmentaci, a látky s vyživovacím a regenerujícím účinkem. Za účelem ošetření pigmentových poruch se může aplikovat na celou tvář, i na celé tělo, podle potřeby. V tomto případě hovoříme o vícenásobném lokálním ošetření, které můžeme spojit s regenerací okolních oblastí.

Následně jsou do míst postižených hyperpigmentací injektované aktivní bělící činidla, takže skvrny nacházející se na kůži mohou úplně zmizet.

V průběhu léčby ošetřuje lékař danou oblast jehlou anebo derma válečkem. Protože tento druh zákroku je série procedůr, léčba by se měla opakovat na tváři každý týden, na těle každé dva týdny, v souladě s regeneračním cyklem dané oblasti. Léčebné sekvence se mohou každoročně opakovat, čím se už dosažené výsledky udržují a prodlužují.Pro produktovou řadu Aesthetic Dermal je jedinečným způsobem charakteristické, že jeho přípravky obsahují čistě lékařské,inovativní, speciální účinné složky, které zodpovídají nejnovějším výsledkům výzkumu. K roztoku na bázi kyseliny hyaluronové a/anebo organického křemíku se přimíchají desítky dalších účinných složek, a tím můžeme dosáhnout reálnou birevitalizaci, v tomto případě jednotlivé tóny v ošetřované oblasti. Také jako ostatní typy léčby , i tato se může kombinovat s výplněmi, s exfoliační extenzí povrchu pokožky anebo kolagenovými stimulačními ošetřeními.

Keresés