Slovník pojmů


 • Vyplnění rtů – Primárním cílem vyplnění rtů je vyhlazení vrásek a rýh, tvarování rtů, aby byli plnější, svůdnější. Na korigování velikosti a tvaru rtů existuje několik řešení, jako například plnění kyselinou hyaluronovou,anebo vložení implntátu do rtů.
 • Biorevitalizace – je ošetření kůže kyselinou hyaluronovou a /anebo materiálem z organického křemíka, a dalšími přidanými látkami ( vitamíny, minerály,stopové prvky,antioxidanty atd.)Aplikují se mezoterapeutickou metodou do příslušné vrsty kůže. Účinně se může aplikovat na vlasy,tvář, tělo při různých příznacích.
 • Celulitida – Nejčastější příčinou celulitidy je funkční porucha krevního a lymfatického oběhu.Přes vlásečnice se mezi buňkami uvolňuje víc tekutin,zpomalí se jejich resorpce a transport, což vede k edému. Až 95% žen má celulitidu,a to i mladé anebo starší, hubené nebo plnoštíhlé. Cukr, který naše tělo nespotřebuje se ukládá v kožních buňkách ve formě tuku, nahromadí se v pojivových tkanivách. Tyto buňky - zásobníky energie- nabobtnají a pomalu se začnou vydouvat směrem k povrchu pokožky. Snižuje se též elesticita pojivového tkaniva, co vede k nerovnosti pokožky. Její odstranění je náročný úkol a i při správné výživě a pohybu stojí za to nasadit i nějaký druh léčby na dosažení správného výsledku.
 • Exfoliace – též známá jako peeling, je v podstatě bezpečné a účinné ošetření zrohovatělých vrstev pokožky chemickou metodou..Exfoliací se povrch pokožky obnovuje, její celkový vzhled bude jasnější a rovnoměrnější. Exfoliační produkty rozlišujeme na základě hloubky jejich průniku. V závislosti od stupně olupování jsou nječastější exfoliační produkty s obsahem ovocných kyselin ( AHA) anebo kyseliny trichloroctové (TCA). Výrobky s ovocnými kyselinami mohou používat i kosmetičky, zatím co silnější kyseliny jen dermatologové. je velmi dobře použitelná na léčbu mnohých kožních problémů, jako je vyhlazení vrásek, napnutí, odstranění pigmentových skvrn, akné, anebo jizev po akné, anebo odstranění doposud těžko léčitelných strií.
 • Kyselina hyaluronová - jde o absorbovatelný, přírodně identický materiál. Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla : váže vodu, zvlhčuje a vyplňuje pokožku. Nječastěji vyplňované oblasti : vrásky okolo očí a úst (vranní noha a kuřácké vrásky), nasolabiální rýhy (nasolabiální rýhy, vrásky smíchu) a koutky na ústech (marionetové vrásky), jako i vnitřní jizvy a rty.Pomocí kvalitních přípravků s kyselinou hyaluronovou je možné účinně korigovat kruhy pod očima a zapadnuté oční oblasti, a je možné lehko vykonat úplné injekční napnutí tváře (tekutý lifting). Je účinnou složkou produktové řady Belotero®.
 • Hydroxyapatit vápenatý – přirozený, plně absorbovatelný materiál, který po vstříknutí do pokožky postupně stimuluje novotvorbu kolagenu. Je účinnou látkou produktu Radiesse®.
 • Kanyla – dlouhá jehla s tupým zakončením, která se používá při vyplňování vrásek. Používá se i při vyplňování velkých ploch, protože kromě jednoho zaváděcího bodu neyvyžaduje více perforací kůže. Ostrou, krátkou jehlou se pokožka v daném bodě propíchne a tím stejným otvorem se kanyla zavede. Je tedy možné z tohoto jednoho bodu dosáhnout plocho zodpovídající se délce kanyly.Nepoškozuje dotknuté tkaniva, protože kvůli svému tenkému konci jemně a šetrně klouže pod kůží, minimalizuje celkové rizika spojené s injekcí. Možná je bezbolestná aplikace na tváři, na rtech, na krku, v dekoltě i na rukách.
 • Kolagen – protein pojivového tkaniva , který představuje 30 % bílkovin v lidském těle a 70% bílkovin v kůži. Kolagen, který se nachází v našem těle plynutím času stárne a snižuje se jeho funkčnost. V důsledku toho se kůže ztenčí, ochabne, povisne a na tváři, na krku a v dekoltě se objeví nejprve slabě viditelné a potom stále hloubější vrásky.
 • Mezoterapie - mezoterapie má asi půl staletou historii. Intenzivní ošetření proti stárnutí, které se může aplikovat na pokožku tváře, krku, dekoltě ale i nacelém těle (vlasy, místní tuky, napnutí kůže na lokální úrovni). Mezoterapie je série procedur založená na technice více injekcí, které se používají v postupnosti ošetření, které zodpovídají potřebám léčené oblasti. mezoterapeutické ošetření není jednorázovým řešením na různé problémy, protože se má aplikovat na tváří každý týden, na těle za dva týdny v závislosti od regeneračního cyklu dané části těla. Její aplikace se realizuje jako kúra, která by měla opakovat každý rok. Zavedené komplexní účinné látky revitalizují danou oblast. Mezoterapeutické procedury vykonávají lékař i kosmetičky. Rozdíl spočívá v tom, ze injekci do kúže může aplikovat pouze lékař, protože si to vyžaduje anatomické znalosti.
 • Zákrok vykonaný jehlou - V ošetřované oblasti se účinné látky aplikují pod pokožkou v těsné, několik milimetrové blízkosti pomocí krátké a tenké mezoterapeutické jehly. V důsledku vpichnutí se zintentezivní funkce imunitního systému, vzniknuté "zranění" se totiž tělo snaží vyléčit, bude tedy produkovat kolagen, elastín a jiné prvky tvořící pojivová tkaniva, a vytvoří se nové, čerstvé tkanivo. Vzniknuté malé dírky se velmi rychle uzavřou, slabé krvácení za chvilku přestane , pacient může prakticky opustit ambulanci tak, že žádné stopy po ošetření nejsou viditelné.
 • Zákrok vykonaný derma- rollerem - Pomocí válečku s množstvím jehliček se tvář " proválečkuje" ze dvou směrů, čím se povrch pokožky"otevře". Tím je pokožka připravená na přijetí účinných látek. Stopy po válečkování jsou viditelné trochu déle než při ošetření jehlou, ale pokožka se regeneruje velmi rychle. Roller stimuluje pokožku i fyzicky, protože malé zarnění spouštějí přirozené léčebné procesy těla, a i v tomto případě stimulujímprodukci kolagenu.
 • Organický kremík - přirozená složka pojivového tkaniva. Má regenerační a antioxidační účinek. je to jedna z nejdůležitějších základních složek mezoterapie. Je účinná i samostatně a zvyšuje také efekt přidaných účinných látek.
 • Pigmentová skvrna - Barvu pokožce dodává její bílkovinová látka, melanin. Hyperpigmentace je běžný stav pokožky, při kterém dochází k nadprodukci melaninu (přirozeného kožního pigmentu) a následně se objevují na pleti tmavě hnědé skvrny. Je to velmi častá anomálie, kterou může vyvolat škodlivé sluneční záření, hormonální vlivy, respektive se mohou objevit na jizvách po hojení a v místech rány.
 • Vyplnění vrásek - Vyplnění vrásek je injekční metoda , při které se pomocí velmi tenké jehly anebo kanyly dostává do pokožky plnivo, pomocí kterého se vrásky vyhladí, rty se vyplní, kontury se zjemní. Výplnění vrásek je série maximálně dvou ošetření, účinek trvá alespoň jeden rok.
 • Derma - roller (váleček) - Ruční plastový nástroj, malý váleček osazený stovkami mikrojehel stejné velikosti, kterými se prochází po povrchu pokožky. Mikrojehly umístěné na válečku ve stejné vzdálenosti mechanicky otvírají ošetřovanou oblast, takže po rolování mohou být mezoterapeutické boirevitalizační látky odpovídající léčebným symptomům lehce zavedené.Ošetřením rollerem je schopné i samostaně vyvolat fyzickou stimulaci pokožky a indukci kolagenu. Roller může používat lékař i kosmetička. Ošetření derma - rollerem je série procedur spolu s mezoterapiíanebo i bez ní. Je důležité poznamenat, že všichni výrobci dopručují válečky na jedno ošetření, anebo pro nejmenjší počet ošetření, protože jehly se mechanicky otupují a v případě dalšího použití mají spíše destrukční než příznivý účinek.
 • SMAS - Kúži a svalové tkanivo spojuje Superficial Muscular Aponeurotic System, čili SMAS - vrstva (povrchový svalově apnoneurotický systém), spojí je a poskytuje pro tvářové tkanivo pevný podklad. Věkem se struktura této membránové vrstvy změní a to je příčinou uvolnění a povisnutí kůže. Rekoństrukcí struktury SMAS múže být struktura tváře zásadně ovlivněná, může se účině vylepšit a dosáhnout trvalý efekt liftingu tváře. Při face - lift ošetření pracuje plastický chirurg v této vrstvě. Z takzvaných neinvazivních ošetření dokáže tuto vrstvu ovlivnit jediné nechirurgické, originální ultrazvukové ošetření Ultherapy®.
 • Strie - Příznaky se obvykle vyskytují po velkých změnách hmotnosti, anebo v důsledku těhotenství, anebo po přehnaném bodybuildingu. V tomto případě se střední vrstva kůže na delší čas natáhne. To způsobuje rušivé pruhy, protože kůže ztrácí elasticitu, spojení mezi svalovými vlákny je přerušené, podkožní pojivové tkanivo nedokáže růst stejnou rychlostí jako horní vrstva kůže, takže popraská anebo se přetrhne. Strie jsou fialové anebo červené pruhy, kolmé na směr napnutí, jejich zabarvení přejde do perleťově bílé. Samotnou slabost pojivového tkaniva může zvyšovat i životní styl s nedostakem pohybu a nesprávná výživa, ale v pozadí může stát i genetická predispozice. Odstranění už existujících příznaků je velmi těžké, výsledek je možné dosáhnout výhradně lékařským zásahem, vícenásobnými vhodnými peelingy (fyzikálními a chemickými)a /anebo vyblednutí už existujíích čár můžeme dosáhnout lékařskou mezoterapeutickou léčbou.
 • Ošetření Ultherapy® - Vysoce intenzivní zaostřený ultrazvuk - je to technologie, která se původně používala pouze v diagnostice, ale několik let se používái v lékařské estetice jako metoda zpevnění pokožky, protože se ukázala mimořádně účinná při omlazování tváře stimulováním kolagenu. Prostřednictvím ošetření můžeme za krátký čas dosáhnout omlazení na celé tváři, v oblasti krku a dekoltu, respektive v určitých oblastech těla. je to metoda s vyššími náklady, ale účinek trvá několik let. Doporučuje se použít místo chirurgického liftingu tváře, má stejné výsledky, ale bez rekonvalescenční doby, bez rizik a vedlejších účinků.

Keresés